Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ekim 2018
Beğen 0

Banu Zorlu,Boyu ve Kilosu,Yaşı,Nereli ve Kimdir?

Bu yazımız da Banu Zorlu Hakkında; Boyu Kaç CM, Kilosu Kaç, Nereli, Sevgilisi, Kaç Yaşında, Göz ve Saç Rengi Hakkında Bilgiler Elde Edeceğiz.
Banu Zorlu Gerçek İsmi
Banu Zorlu
Banu Zorlu Nicki-Rol Adı
Küçük Ağa(Yeşim)
Banu Zorlu Yaşı Kaç ?
2 Aralık 1980(35yasında)
Banu Zorlu Doğum Yeri
İzmir

images
Banu Zorlu Boyu Kaç ?
170 CM
Banu Zorlu Kilosu Kaç ?
56 KG
Banu Zorlu Sevgilisi Kimdir ?

Banu Zorlu Saç Rengi
Sarı
Banu Zorlu Göz Rengi
Kahverengi
Banu Zorlu Kimdir ?
Babası film yönetmeni, annesi senaryo yazarı olan sanatçı baba ve ailesinin işi dolayısıyla doğar doğmaz İsviçre Zürih şehrine yerleştiler. Burada 3 yıl kaldıktan sonra Almanya ya Duseldorf şehrine gittiler, burada da ilkokula kadar kaldılar.İlk öğrenimini İzmir İtalyan İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra, orta öğrenimini Fransız Lisesi’nde sürdürdü. Zorlu, ilkokuldan sonra girdiği konservatuar sınavında yarı zamanlı olarak piyano bölümünü kazandı. Lisede konservatuarın şan bölümü sınavlarına giren sanatçı, opera bölümüne girdi.
Liseden mezun olan Banu Zorlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan ve Opera bölümüne (Sahne Sanatları) girdi. Burada piyano, solfej, ritim, mimik rol, opera ve sahne dersi aldı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera bölümünü kazandı. Burada da İtalyanca, Almanca, İngilizce, tiyatro, ülkeler dansı, şan, ritmik, modern dans, korrepetisyon, ensemble , sahne, diksiyon, yabancı dillerde diksiyon, opera tarihi, ritim, piyano gibi dersler aldı. 2006’da “Aşk” ve 2008’de “Gönül Çiçekleri” albümleriyle sevenleriyle buluştu. “Gönül Çiçekleri” albümü, başta “Altın Kelebek” olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında birçok ödüle layık görüldü. Yeni albümü “Ansızın” sanatçının kariyerindeki dördüncü albüm çalışması. Oyunculuğuyla da adından övgüyle söz ettiren Banu Zorlu, birçok dizi ve filmde başrol oynadı. Zorlu, şimdiye kadar 10 sinema filmi ve dört dizide kamera karşısına geçti.Son olarak Küçük Ağa dizisinde Yeşim karakterine can veren Banu Zorlu yine büyük bir ilgi topladı.

Yorumlar

  1. Banu Semerci dedi ki:

    Sevgili Banu, Anne oldunuz, Neşe ile doldunuz, Nur topu gibi bir bebek sahibi oldunuz, Seni çok seviyoruz ilk harfler çok karışık bakma ben yapamıyorum akrostiş gerek yok bence :) çok seviliyorsun banu Zorlu

Yorum Yaz